Elhame Haqif Aliu

Perkujtime

E hënë, 24 janar 2022

Elhame Haqif Aliu

Më: 28 gusht 2021 Në ora: 00:01
Elhame Haqif Aliu

Kaluan 6 vite nga ikja jote, një ikje që theu zemrat tona përjetësisht dhe na la pa fjalë sot e asaj dite.

Sa do të donim të ishe këtu me ne dhe të zhvillonim bisedat e gjata dhe të ëmbla me ty sepse ashtu ke reflektuar gjithmonë, dashamirësi dhe gëzim.

Duket sikur fjalori i gjuhës shqipe është i varfër për të shprehur me fjalë dhimbjen, dashurinë dhe mallin që kemi për ty.

Të kujtojnë me mall dhe dashuri të përjetshme, prindërit: Haqifi dhe Hatushi, motrat: Merita, Shqipja, Arta dhe vëllai: Ilmiu.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat