NEVRUZ NURËS

Perkujtime

E diel, 23 janar 2022

NEVRUZ NURËS

Më: 7 nëntor 2021 Në ora: 00:00
Nevruz Nura

Linda e u madhnova,
nën hijen e nji Lisi,
e mbrojtun
nga shiu e fërfllaza.
Vetëtima e bubullima
kurrë gjumin s'ma prishi!

Nën hijen e Tij
ndjeva kangën ma të bukur
t' zogut n'pranverë.

Nën hijen e Tij
njohta lulet ma t' bukura
dhe vallen e fluturave mbi to;
shijova vapën e verës.
Dimni e fortuna, aty
s'kishin forcë!

Nën hijen e Tij qe:
Froni i Dashtnisë,
i t'Mirës,
i t'Vërtetës!

Familja Nura.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat