Zyke (Mehaj) Demhasaj

Perkujtime

E enjte, 20 janar 2022

Zyke (Mehaj) Demhasaj

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 00:01
Zyke (Mehaj) Demhasaj

Nëna jonë e dashur, sot u bë një vit e ne na duket sikur një shekull pa ty. Ditët dhe muajt po kalojnë por malli e dashuria për ty nuk do të shuhet kurrë.

Ti na rrite me shumë mundime, dashuri, butësi dhe respekt. Ti ishe Nënë dhe Baba për ne, në fakt që Babai shumicën e jetës e kaloi në mërgim, që ne të kemi një jetë më të mirë. Për fat të keq ai fat i Babait na përcjelli edhe shumicën nga ne, e mbetëm gjithmonë me mall për njëri tjetrin.

Ai mall do të na përcjell deri në amshim.

Të përkujtojnë me mall: Fëmijët Zejnija, Gania, Muja, Ahmeti, Drita, Xhevdeti dhe Vjollca, si dhe rejat, dhëndurët, nipat e mbesat.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat