Avdullah Smajl Mulaj

Perkujtime

E mërkurë, 29 qershor 2022

Avdullah Smajl Mulaj

Më: 22 shkurt 2022 Në ora: 00:00
Avdullah Smajl Mulaj

12 vite pa ty Babë

Baba jonë, shoku ynë i dashur, kaluan 12 vite nga ajo ditë kur ike përgjithmonë.

Koha kaloi shumë shpejt por mungesa dhe malli për ty vetëm sa na është shtuar.

Shkove si në engjëll në qiell e ne na mbetën kujtime të cilat i kujtojmë çdo ditë.

Ah bre Babë, sikur të ishte në mesin tonë e t’i shohësh nipat dhe mbesat e tua, sa lumturi dhe dashuri i kanë dhënë familjes tonë, do të ishe një babagjysh i mrekullueshëm, ashtu siç ke qenë për fëmijët e tu.

Të kujtojmë me mall: Gruaja Ruka, djemtë, Isufi, Isa, Istrefi. Rejat, Mirusha, Ylfeti, Arbesa. Vajzat, Hanifja, Hajkunja, Hazbija, Hajrija, Valbona. Nipat, Edoni, Lioneli, Elias, Rijoni, Kushtrimi, Fismiri, Albi, Elijoni. Mbesat, Florjana, Florentina, Kaltrina, Edonisa, Alaja, Leona, Egzona dhe Mirjeta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat