Leonard (Xhavit) Haxhosaj

Perkujtime

E mërkurë, 29 qershor 2022

Leonard (Xhavit) Haxhosaj

Më: 24 shkurt 2022 Në ora: 00:01
Leonard (Xhavit) Haxhosaj

Sot me 24.02.2022 u bënë 13 vite që kur ike në amshim bir, vëlla, axhë, dajë, mik i dashur

Nuk munde t’i presësh rrezet e ndritshme të diellit të ditës së 24 Shkurtit të vitit 2009, por u nise rrugës së bardhë e të ndritur për amshim.

Pas një dimri të acartë e të egër lulet filluan të zgjohen ngadalë, por ti rrugës së amshimit ike duke shikuar kah qielli, për t’u strehuar. Neve na le gojëhapur e zemërndrydhur duke pritur kthimin tënd.

Tashmë jemi bindur se je atje nën strehën tënde, por mungesa jote po na mundon, sepse ishe shpresa e gëzimit të parë në familje.

Ti ishe dhe mbetesh lulja dhe kurora më e çmuar e gjirit në xherdanin e familjes.

I lehtë të qoftë dheu i amshimit në shtresat e gjirit të Tokës së përjetësisë!

Të kujtojnë gjithmonë e kurrë nuk të harrojnë: Babai Xhaviti e nëna Donja, Vëllai Rexha me bashkëshorten dhe djemtë, motrat: Lindita, Lauresa e Suzana me familje, axhallarët, hallat, të afërmit, kolegët e punës, shokët në Zvicër, Gjakovë e Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat