Beqir Mustafë Latifaj

Perkujtime

E mërkurë, 29 qershor 2022

Beqir Mustafë Latifaj

Më: 13 mars 2022 Në ora: 00:00
Beqir Mustafë Latifaj

Sot me 13.03.2022 u bë 1 vit pa ty Bac.

Sa vështirë e kemi të shkruajmë përkujtimin për ty Bac.
Sot u bë 1 vit nga vdekja e Beqir Latifaj.
Tash vuajtje në familje, e te krejt që t'kanë njoh.
T'urojmë me Parajsë, Zoti ty t'bekoftë.
Zemrat po na qajnë, e shpirtrat po na vajtojnë.
Kurrë 1 yll si ty, n'qiell s'do të ndriçojë.
Atë moment kur na thanë, që ti jetë ke ndërru,
Lotët pika-pika, në fytyrë na kanë kaplu,
U mblodhëm krejt bashkë, për t'i bërë lutjet e fundit.
Nuk po mundemi kurrë me kuptu, pa ty e kemi zor me jetu.
Nuk po mundemi kurrë me u pajtu, që ti s'je e ke shku.
Zemrat po na dridhen, prej vendit po dojnë me dalë.
Goja po na lidhet, e s'po mundemi me e qit asnjë fjalë.

Të përkujtojnë me mall: Tahir & Jehona Latifaj me Leonitin dhe Lenditën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat