NEVRUZ NURËS

Perkujtime

E shtunë, 02 korrik 2022

NEVRUZ NURËS

Më: 21 mars 2022 Në ora: 00:00
Nevruz Nura

Oj Stuhi, Ti Orë Lajmtare,
E nji moti t'nalt’um,
N'krah t'Zefirit fryj rrëmbyshëm,
Llomin, t'keqen hiq nga T'fryn!

Hovin kurrë Ti mos e ndal,
Fitimtare gjithmon ké,
Si e Deshti vendin, bane!
At’ fuqi Ti gjithherë kè!

E atdhedashtnisë e hedhun fara,
Nëpër fusha,k'nej e a'nej,
Ban qi'të bijë,si e don e mbara
Gjumin e vdekjes t'lehtë Ta ketë!

familja Nura

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat