Hysen (Daut) Alimehaj

Perkujtime

E martë, 28 qershor 2022

Hysen (Daut) Alimehaj

Më: 25 maj 2022 Në ora: 08:54
Hysen (Daut) Alimehaj

Sot përkujtojmë 24 vjetorin e masakrës së parë në Rrafshin e Dukagjinit ku u flijua edhe babi ynë.

Sot bëhen 24 vite plot pikëllim e mall nga vrasja jote Babë nga dora gjakatare e shkakut. Ajo ditë Maji ishte dita më e hidhur për ne.

Baba vrasja jote na ndryshojë jetën neve.

Babë engjëlli ynë mbrojtës ike e na le përgjithmonë të pa krahë. As fjalët e lotët e tërë shpirtit nuk e shprehin dot boshllëkun e krijuar në zemrat e më të dashurve tu

Babë, në lule të rinisë tënde të ndan nga kjo jetë që ti e deshe aq fortë, ike pa na thënë lamtumirën e fundit.

Qenka pafundësisht e vështirë ta përjetojmë ketë dhimbje kaq të thellë, ku vetëm dashuria e paskajshme që ndiejme për ty e rritë dhe e mban gjallë shpresën për të të ritakuar në amshim.

Baba jemi krenar qe jemi trashëgimtarët tu dhe falë teje dhe gjithë atyre që dhanë jetën për LIRI në gëzojmë Lirinë.

I lehtë të qoftë dheu i Shqiptarisë.

Të përkujtojnë: Bashkëshortja Mona, Vajzat Elizabeta e Merveta, djemtë Zyferi e Dauti dhe nipat e mbesat e tu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat