Reshad (Bajram) Demhasaj

Perkujtime

E shtunë, 13 gusht 2022

Reshad (Bajram) Demhasaj

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 00:06
Reshad (Bajram) Demhasaj

Dhembja nuk shprehet as me fjalë as me lot, ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tonë.

Vdekja jote e hershme hapi një plagë të madhe në zemrat tona, që koha nuk e shëron dot.

Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës sonë.

Loti nuk ndalet dot edhe pse e dimë që vdekja nuk ka kthim.

Ishim me fat që të patëm. Por mbesim të pikëlluar përgjithmonë që të humbëm. Do të jesh i përjetshëm dhe i paharruar.

E kujtojnë me mall: Prindërit: Bajrami dhe Nusha, bashkëshortja: Sinaveri, vajzat: Altrina, Erionesa e Blerentina, vëllezërit: Rama, Rifati, Negjati, Mirsadi, dhe Idrizi, si dhe motra Zyhra nga Carrbregu i Deçanit dhe nga Gjermania.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat