Shpresa Mazrekaj

Perkujtime

E shtunë, 13 gusht 2022

Shpresa Mazrekaj

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 00:00
Shpresa Mazrekaj

Erdhi përsëri dita që ta shkruajmë kujtimin për ty, por nga mendja e zemra nuk na hiqesh në asnjë moment, motra dhe bija jonë e dashur. Vdekja të mori shumë herët duke na lënë me plagën e mungesës tënde, e cila rritet çdo ditë e më tepër.

Ahh sa e papërballueshme është dhimbja kur nuk je me ne, në festa e ditë gëzimi.

33 vite kaluan dhe ne ende nuk pajtohemi që ti shkove nga kjo botë! Krenaria që kishim një motër dhe vajzë të mrekullueshme si ti, na jep forcë të ecim përpara, gjithmonë duke të mbajtur në zemër.

I pa harruar, kujtimi për ty Shpresa!

Me shumë mall e dashuri, të përkujtojnë baba Ibrahimi, nëna Vasfija, vëllezërit Xhevdeti, Xhaviti e Xhevati dhe motrat Shqipja e Shkëndija.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat