Pishina “Gërmia” rifillon punën, nuk ka interesim të qytetarëve - Bota Sot
Pishina “Gërmia” rifillon punën, nuk ka interesim të qytetarëve

Prishtina

Pishina “Gërmia” rifillon punën, nuk ka interesim të qytetarëve

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 20:42
Foto ilustrim

Pishina e Germisë nga sot ka hapur dyert për pushuesit. Të njëjtit kanë bërë të gjitha përgatitjet dhe po respektojnë rekomandimet e IKSHP-së.

Derisa nga menaxhmenti po kërkohet që nga pushuesit të ketë distancë sot nuk u pa të ketë shumë qytetarë.

Pishina e Gërmisë hap dyert qytetarët, kërkohet distancë mes të pranishmëve

Në hyrje është vendosur shiriti për mbajtje të distancës.

Aty afër janë  vendosur edhe dezinfektuesit.

E distancë prej 2 metra pati edhe mes çadrave.

Ashtu siç ka kërkuar IKSHPK, stafi ishte pajisur me mjete mbrojtëse ndaj virusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat