Prinë komuna e Prishtinës me 380 raste të reja

Prishtina

Prinë komuna e Prishtinës me 380 raste të reja

Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 15:27
Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës para pak minutave në publikmet e përdishme të raportit 24 orësh, për rastet rreth pandemisë me COVID 19, ka bërë edhe renditjen e komunave me më së shumti të infektuar.

Kështu në bazë të këtij raporti Komuna e Prishtinës në vazhdimësi është duke prirë me numrin më të madhe të rasteve: Prishtinë 380 raste, Ferizaj 43 raste, Fushë-Kosovë 41 raste, Mitrovicë 40 raste, Gjakovë 29 raste, Lipjan 26 raste, Vushtrri 25 raste, Podujevë 17 raste, Drenas 13 raste, Gjilan 13 raste, Prizren 13 raste, Pejë 12 raste, Skenderaj 9 raste, Obiliq 8 raste, Malishevë 7 raste, Hani i Elezit 4 raste, Klinë 4 raste, Shtime 4 raste, Deçan 3 raste, Kamenicë 3 raste, Kaçanik 3 raste, Suharekë 3 raste, Viti 2 raste, Dragash 1 rast, Graçanicë 1 rast, Junik 1 rast, Rahovec 1 rast, Zubin-Potok 1 rast.

IKSHPK, përsëritë slloganin e përditshëm, Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani higjienën! Respektoni distancën!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat