Haskuka: Nuk mund të jemi të qetë përderisa s’ka drejtësi për Astritin

Prizreni

Haskuka: Nuk mund të jemi të qetë përderisa s’ka drejtësi për Astritin

Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 17:53
Mytaher Haskuka

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka thotë se angazhimi i tyre është edhe në kërkim për drejtësi për vdekjen e Astrit Deharit.

Në 5-vjetorin e vdekjes së tij në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, Hasukua thotë se “Ne nuk mund të jemi të qetë përderisa s’ka drejtësi për Astritin”.

Postimi i plotë i Haskukës:

“Miku ynë Astrit,

besove në vlerën e jetës,

luftove për atë

dhe ia gjallërove popullit kuptimin e të drejtës”!

Astrit Dehari, një aktivist, humanist, hero e kundërshtar i krimit.

Ai u mbyt në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, më 5 nëntor 2016. Angazhimi ynë i përditshëm është edhe kërkim për drejtësi, që përgjegjësit e këtij krimi të gjykohen e të dënohen. Ne nuk mund të jemi të qetë përderisa s’ka drejtësi për Astritin.

Lavdi Astrit Deharit!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat