Këto gjëra nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë marrëdhënieve seksuale - Bota Sot
Këto gjëra nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë marrëdhënieve seksuale

Seksi

Këto gjëra nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë marrëdhënieve seksuale

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 22:54
Ilustrim

Kur jeni në shtrat me të dashurin/dashurën tuaj, gjëja e fundit që ju doni është që mos të keni pakënaqësi jo vetëm ju por edhe për të dashurinë.

Jo të gjithë e kanë të qartë në mendjen e tyre se si të bëjnë seks që të ndjeheni të dy mirë.

Dhe kështu, krijohen disa gabime të zakonshme që nuk duhet t’i bëni, raporton “Etimes”, transmeton lajmi.net.

Nuk putheni

Besoni ose jo, shumë njerëz (dhe kjo përfshinë edhe femrat) nuk puthen me partnerin e tyre gjatë marrëdhnieve seksuale. Pse?  Ndoshta sepse pozicioni nuk e lejon për ta që ta ndjekin këtë ritëm. Sido që të jetë, rekomandohet që të putheni me partnerin tuaj gjatë marrëdhënieve seksuale.

Të kafshoni – para se të jetë partneri gati

Përderisa shumë njerëz e shijojnë edhe agresivitetin, kafshimi në çdo pjesë të trupit mund të çoj deri në dhembje dhe mos rehati, ose thjeshtë e frikësoni partnerin. Kështu që siguroheni që patneri edhe ju jeni të gatshëm dhe të emocionuar përpara se të filloni të kafshoni.

Të rrini të heshtur

A dëshironi të dëgjoni partnerin të ju thotë që është duke e shijuar momentin? Tregoni respekt dhe flisni kur jeni duke shijuar. Nëse flisni gjatë seksit do e inkurajojë partnerin më shumë dhe do ju bëjë që të keni më shumë kënaqësi.

Të krahasoni partnerin e tanishëm me ish partnerin

Nuk ka asgjë më të keqe sesa të krahasoni partnerin tuaj me ish të dashurin apo të dashurën. Pa marr parasysh sesa jetë të mirë seksuale mund të keni pasur me ish partnerin, të e përmendeni këtë përgjatë marrëdhënieve nuk është aspak gjë e mirë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat