Shkencëtarët zbulojnë një lloj peshkaqeni që shndërin në errësirë

Shkencë & Teknologji

Shkencëtarët zbulojnë një lloj peshkaqeni që shndërin në errësirë

Më: 3 mars 2021 Në ora: 14:41
Peshkaqeni që shndrin në errësirë

Disa shkencëtarë në Zelandën e Re kanë fotografuar një specie të veçantë peshkaqeni i cili shndrin në errësirë.

Studiuesit nga Universiteti Katolik i Levan në Belgjikë dhe Instituti Ndërkombëtar për Hulumtime Ujore dhe Atmosferike (NIWA) në Zelandën e Re kanë qenë të përfshirë në zbulimin e ri.

Ata janë shprehur se këto gjetje mund të ndryshojnë rrënjësisht mënyrën sesi ne e shohim “jetën në ujërat e thella”; një nga ekosistemet më pak të studiuara në planet. 

Pamjet:

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat