Ky është i riu që u masakrua në Elbasan

Shqipëria

Ky është i riu që u masakrua në Elbasan

Më: 6 nëntor 2021 Në ora: 12:34
Florenc Kovaçi

Ky që shihni në foton e mëposhtme është 28-vjeçari Florenc Kovaçi, i cili u vra me thikë mbrëmjen e djeshme në Elbasan.

Në këtë ngjarje i plagosur mbeti edhe vëllai i tij më i vogël 19-vjeçarit Mikel Kovaçi në Elbasan.

ABC News raporton se autori i këtij krimi është Ardit Hida 24 vjeç, i cili u arrestua vetëm pak pas ngjarjes. Gjatë operacionit për kapjen e tij policia gjeti dhe sekuestroi edhe thikën me të cilin autori i mori jetën 28 vjeçarit.

Përpara bluve autori e ka pranuar autorësinë e vrasjes dhe të plagosjes.

Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë një sherri me thika mbrëmjen e të premtes që agravoi në përdorimin e armëve të ftohta çka solli edhe këtë bilanc tragjik.

Viktimë nga kjo ngjarje ka mbetur një djalë 28-vjeçar, ndërsa vëllai i tij i vogël 19-vjeçari Mikel Kovaçi ka mbetur i plagosur. Gjendja e tij shëndetësore raportohet se është e rëndë.

Zyrtarisht, policia e Elbasanit tha se ngjarja ndodhi rreth orës 19:50, në lagjen “Qemal Stafa”. Paraprakisht dyshohet se gjithçka erdhi pas një konflikti për motive të dobëta mes dy vëllezërve dhe disa personave të tjerë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat