Rrëshqitjet e gurëve rrezikojnë jetën e banorëve në Torovicë të Lezhës

Shqipëria

Rrëshqitjet e gurëve rrezikojnë jetën e banorëve në Torovicë të Lezhës

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 14:58
Foto ilustrim

Kanë mjaftuar reshjet e shiut të ditëve të fundit, dhe në Torovicë kanë nisur sërish rëshqitjet e gurëve, duke rrezikuar jetën dhe shtëpitë e banorëve.

Dy masivë të mëdhenj përfunduan në oborrin e një familje duke rrezikuar jetën edhe të udhetareve për shkak se rruga lidh Lezhën me Velipojën dhe një pjesë të qytetit të Shkodrës.

Banorët e Torovicës tregojnë se ndihen te rrezikuar, ndërsa apelojnë për ndërhyrje.

Tre vite më pare, si pasoje e rënies së gurëve nga mali, humbën jetën dy vëllezër dhe bashkëshortja shtatzënë e njërit prej tyre. Që atëherë ka pasur vazhdimisht rënie gurësh ndërsa deri tani nuk është marrë asnjë masë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat