Marrin flakë kodrat në Vlorë, zjarri djeg ullishtet

Shqipëria

Marrin flakë kodrat në Vlorë, zjarri djeg ullishtet

Më: 18 mars 2022 Në ora: 13:34
Foto nga vendi i ngjarjes

Një vatër zjarri ka rënë mesditen e sotme në kodrat e fshatit Bestrovë të njësisë administrative Qëndër.

Zjarri po vijon të djegë ullishtet e këtij fshati.

Punonjësit e zjarrfikëseve mësohet se kanë shkuar në terren për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Ndërkohë, ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat