Merr flakë toka e mbjellë me grurë në Vlorë, çfarë dyshohet

Shqipëria

Merr flakë toka e mbjellë me grurë në Vlorë, çfarë dyshohet

Më: 15 qershor 2022 Në ora: 17:01
Foto nga vendi i ngjarjes

Një sipërfaqe e mbjellë me grurë është djegur në fshatin Bishan të njësisë administrative Novoselë  të Vlorës.

Ndërkohë që nga zjarri rrezikuan të digjeshin edhe disa rrënjë ullinj.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse, të cilat kanë bërë të mundur izolimin e flakëve.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë nga pakujdesia e bariut që ishte me bagëti në atë zonë.

Policia po merr në pyetje pronarin e parcelës së mbjellë me grurë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat