Makina përplas 3-vjeçarin në Durrës, shoqërohet shoferi i mjetit

Shqipëria

Makina përplas 3-vjeçarin në Durrës, shoqërohet shoferi i mjetit

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 18:46
Foto ilustrim

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të shtune në qytetin e Durrësit, ku një fëmijë 3-vjeçar është përplasur nga një automjet.

Ngjarja ka ndodhur në aksin “Maminas-Marikaj”, rreth orës 17:40. Bëhet me dije se i mituri është transportuar me urgjencë në spital, ku po merr kujdesin e nevojshëm mjekësor.

Ndërkohë që policia ka bërë shoqërimin në komisariat të drejtuesit të mjetit për veprime të mëtejshme, deri në zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

NJOFTIMI I PLOTË

Durrës – Rreth orës 17:40, në aksin rrugor “Maminas-Marikaj”, automjeti me drejtues shtetasin R. B., 43 vjeç, ka përplasur një të mitur 3 vjeç.

I mituri ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa drejtuesi i automjetit u shoqërua në ambientet e DVP Durrës, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat