Pak befasi - Bota Sot
Pak befasi

Tenis

Pak befasi

Më: 27 gusht 2019 Në ora: 15:16
Federer

Pak befasi në ditën e parë të US Open. Numri 1 i botës, Në raundin e dytë të grand slamit nju-jorkez u kualifikua edhe Roger Federer i cili nuk e nisi mirë sfidën ndaj Sumit Nagal duke humbur setin e parë por më pas mbreti Roger reagoi fuqishëm duke fituar lehtësisht tre setet e tjera dhe gjithë ndeshjen 3-1. 

Në raundin e dytë u kualifikuar edhe Kei Nishikori e Danil Medvedev.

Në kategorinë e femrave avancuan në raundin tjetër Ashleigh Barty, Karolina Pliskova dhe Serena Williams që shkatërroi me shifrat 6-1 6-1, rusen Maria Sharapova.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...