Alcaraz befason, tërhiqet nga Monte Carlo

Tenis

Alcaraz befason, tërhiqet nga Monte Carlo

Më: 9 prill 2024 Në ora: 18:46
Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz njofton tërheqjen e tij nga ATP Montecarlo, Masters 1000 i tretë i sezonit në fushën me dhe të kuq të Principatës. Kampioni spanjoll, falë një problemi me krahun e djathtë, i dha lamtumirën paraprakisht turnout.

Numri 3 në botë, si dhe i treti në short, do të kishte debutuar nesër (e mërkurë 10 prill) në raundin e dytë kundër kanadezit Felix Auger-Aliassime.

"Kam punuar në Monte Carlo dhe jam përpjekur të shërohem deri në minutën e fundit nga një dëmtim në krahun tim të djathtë, por nuk ishte e mundur dhe nuk mund të luaj! Mezi prisja të luaja...

Shihemi herën tjetër, vitin tjetër!”, thotë 20-vjeçari me origjinë nga El Palmar në profilin e tij X.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat