Ndërpritet ndeshja

Tenis

Ndërpritet ndeshja

Më: 15 mars 2024 Në ora: 11:35
Alcaraz

Pabesueshme në turneun masters të Indian Wells që po zhvillohet në Amerikë.

Një tufë bletësh kanë “pushtuar” fushën e lojës dhe vendosën të ngrinin folenë e tyre në një kamera të lëvizshme anës fushës.

Kjo prani e tyre në fushën e lojës detyroi gjyqtyarin të pezullojë ndeshjen mes Alcaraz dhe Zverev, që ishte edhe çerekfinalja e fundit e ditës.

Bletët fillimisht iu drejtuan tenistëve e më pas u përhapën në fushë.

Ndeshja u pezullua në setin e parë me rezultatin 1-1, me Alcaraz në shërbim dhe duket se si spanjolli ashtu edhe arbitri janë thumbuar.

Të dy lojtarët janë detyruar të largohen nga fusha për t’i shpëtuar insekteve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat