Shtyhet rikthimi i Rafael Nadal

Tenis

Shtyhet rikthimi i Rafael Nadal

Më: 15 shkurt 2024 Në ora: 10:37
Rafael Nada

Superylli i tenisit Rafael Nadal gjithashtu ka shtyrë rikthimin e tij të planifikuar në turneun në Doha. Spanjolli, i cili është i lënduar për një kohë të gjatë, ende nuk është gati për turneun e vështirë nga 19 deri më 24 shkurt në Katar, njoftoi ai në platformën X të mërkurën në mbrëmje.

37-vjeçarit kohët e fundit iu desh të anulonte pjesëmarrjen e tij në Australian Open për shkak të një çarje të vogël në muskul.

Ai më parë kishte qenë jashtë për një kohë të gjatë për shkak të një dëmtimi në ijë.

Ai tani dëshiron të vazhdojë të punojë dhe po synon rikthimin e tij për turneun Masters në Indian Wells në mars, siç njoftoi 22 herë fituesi i Grand Slam. Pak kohë më parë, Nadal kishte njoftuar tashmë se 2024 do të ishte ndoshta sezoni i tij i fundit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat