Eliminohet Nadal

Tenis

Eliminohet Nadal

Më: 17 prill 2024 Në ora: 19:12
Nadal

Testi i dytë në Barcelonë rezulton fatal për Rafael Nadal.

I rikthyer pas 103 ditësh në fushë me fitoren ndaj Flavio Cobollit, tenisti spanjoll u mund në raundin e dytë ndaj Alex De Minaur.

Australiani fiton ndeshjen me rezultatin 2-0 (7-5, 6-1) dhe kualifikohet për në turin tjetër turneut ATP të Barcelonës.

Nadal, i cili më parë kishte humbur vetëm katër herë në Barcelonë, detyrohet të largohet në këtë pikë të turneut të tij të preferuar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat