SPB Tetovë: Gjithsej 64 persona janë gjobitur për mosmbajtje të maskave - Bota Sot
SPB Tetovë: Gjithsej 64 persona janë gjobitur për mosmbajtje të maskave

Tetova

SPB Tetovë: Gjithsej 64 persona janë gjobitur për mosmbajtje të maskave

Më: 24 korrik 2020 Në ora: 14:02
SPB

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme-Tetovë për  periudhën (23.07./24.07) për mos mbajtje të maskave mbrojtëse, për gjithsej 64 persona (TE-37 dhe GV-27) janë përgatitur urdhër pagesa kundërvajtëse, sipas nenit 6 të Dekretit përkatës të qeverisë.

Gjatë kësaj periudhe, ndaj 70 personave (TE-32 dhe GV-38) janë përgatitur vendime të reja për izolim, nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor, kurse janë kryer kontrolle mbi 904 persona (TE-598 dhe GV-306) persona me vendime të tilla dhe nuk janë konstatuar parregullsi në përputhje me vendimet në fjalë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat