Interes i madh në Tetovë për subvencione për inverterë

Tetova

Interes i madh në Tetovë për subvencione për inverterë

Më: 15 janar 2021 Në ora: 15:46
Foto Ilustrim

Interes të madh dhe turma ka para arkivit të Komunës së Tetovës ku qytetarët dorëzojnë dokumente për marrjen e subvencionit për blerjen e inverterit. Turma para zyrës u përcoll edhe me grindje verbale dhe shtyrje mes qytetarëve rreth asaj kush të vijë i pari në radhë për të dorëzuar dokumentacionin.

Pranimi i dokumenteve dhe marrja e subvencionit është sipas rregullit “i pari i ardhur, shërbehet i pari” dhe në këtë thirrje të dytë publike sipas buxhetit ka fonde për të subvencionuar 89 familje.

Interes të madh dhe turma ka para arkivit të Komunës së Tetovës ku qytetarët dorëzojnë dokumente për marrjen e subvencionit për blerjen e inverterit. Turma para zyrës u përcoll edhe me grindje verbale dhe shtyrje mes qytetarëve rreth asaj kush të vijë i pari në radhë për të dorëzuar dokumentacionin.

Pranimi i dokumenteve dhe marrja e subvencionit është sipas rregullit “i pari i ardhur, shërbehet i pari” dhe në këtë thirrje të dytë publike sipas buxhetit ka fonde për të subvencionuar 89 familje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat