Adnan Neziri: Tetova nuk kishte ujë për pije, ndërsa po ndërtohej Shkupi 2014 - Bota Sot
Adnan Neziri: Tetova nuk kishte ujë për pije, ndërsa po ndërtohej Shkupi 2014

Tetova

E diel, 18 nëntor 2018

Adnan Neziri: Tetova nuk kishte ujë për pije, ndërsa po ndërtohej Shkupi 2014

Më: 11 tetor 2017 Në ora: 08:28
Adnan Neziri nga ASH, Teuta Arifi nga BDI si dhe Bilall Kasami nga Lëzivja BESA

Në debatin e organizuar nga emisioni ‘200’ në Alsat M morrën pjesë kandidatët për Kryetar të Komunës së Tetovës Adnan Neziri nga ASH, Teuta Arifi nga BDI si dhe Bilall Kasami nga Lëzivja BESA.

Në pyetjet rreth financave dhe projektit të ujësjellsit më i zëshëm ishte Adnan Neziri. Ai replikoi Teuta Arifin duke i thënë se gjatë vitit 2014-2015, Tetova përjetonte krizë për ujë ndërsa në anën tjetër ndërtohej projekti ‘Shkupi 2014’. Ai gjithashtu theksoi se pushteti lokal i Tetovës më shumë ka punuar për tu financuar ‘Shkupi 2014’ se sa të zgjidhen problemet primare të qytetarëve të Tetovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test