Rrënohet një shtëpi e braktisur në Tetovë - Bota Sot
Rrënohet një shtëpi e braktisur në Tetovë

Tetova

Rrënohet një shtëpi e braktisur në Tetovë

Më: 7 korrik 2018 Në ora: 18:18
Ilustrim

Ndërsa një pjesë e ndërtesës u rrëzua dhe rrënoja e ndërtesës ranë në trotuar dhe në rrugë, fëmijët luanin në këto sipërfaqe publike, por fatmirësisht u shmang tragjedia, asnjë gurë dhe dhe i rrënuar nuk dëmtuan asnjë qytetarë. Banorët dëgjuan një zhurmë të fortë në mëngjes, ata mendonin se fëmijët e tyre ishin varrosur nën dhe.

“Muri këtu u rrënua sot, fëmija im ishte jashtë. Desh pësova infarkti, rashë. Mendova se muri goditi fëmijën tim. Dikush duhet të marrë përgjegjësinë për këtë. Kemi fëmijë. Kur do të bëhet diçka atëherë kush do të japë një përgjigje?”, tha një banore nga Tetova, për televizionin “Telma”.

Vetë banorët e hoqën goditjen e ndërtimit nga kjo ndërtesë e rrënuar. Ndërtesa të tilla të braktisura gjenden në çdo kënd të Tetovës. Megjithatë, inspektorët komunal nuk marrin masat e duhura për gjetjen e autorëve, të cilët supozohet të kenë prishur ose mbrojnë shtëpitë e shkatërruara. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test