Në burgun e Tetovës është gjetur heroinë - Bota Sot
Në burgun e Tetovës është gjetur heroinë

Tetova

Në burgun e Tetovës është gjetur heroinë

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 15:52
Foto ilustrim

Të punësuarit në burgun e Tetovës dje gjatë kontrollimit të ushqimit dhe pijeve nga e ëma e të burgosurit I.S (29), i cili është në paraburgim, në një kuti lëngu është gjetur një qesë heroin.

Siç informojnë nga MPB-ja dje rreth orës 11 nga ana e të punësuarve në burgun e Tetovës gjatë kontrollimit të ushqimit dhe pijeve dorëzuar nga personi I.S (61), që i ka sjell birit të tij F.S (29), i cili është në masë të përkohshme paraburgim, në një kuti në lëng është gjetur qese me heroin.

Pas denoncimit në SPB Tetovë, është dalë në vendin e ngjarjes dhe materia e gjetur është dhënë për ekspertizë.

Po ndërmerren të gjitha masat për zbardhjen e plotë të rastit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...