Ky është aderimi më i ri në LV

Aktuale

Ky është aderimi më i ri në LV

Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 12:29
Ky është aderimi më i ri në LV

Kryetari i LV-së Albin Kurti, ka pritur Arxhend Blakçorin të aderuarin e ri, i cili beson se Llapin ta fitoi LV-ja. 

Ai tregon se Arxhend Blakçori i ka përfunduar studimet në Rochester Institute of Technology në Kosovë, ndërsa magjistraturën në filozofi e ka kryer në Universitetin Ibn Haldun në Stamboll.

"Bashkë me deputetin tonë nga Besiana, Fitim Hazirin, i uruam mirëseardhje në Lëvizjen VETËVENDOSJE!. Programi i masterit që ka kryer Arxhendi bashkon teoritë dhe perspektivat që dalin nga historia e filozofisë duke marrë parasysh debatet klasike dhe ato moderne", tha Kurti.

Ai tash është duke punuar si konsulent politik në Organizatën Joqeveritare “Rinia Unifikon”. 

Arxhendi është i bindur që Lëvizja është e tashmja dhe e ardhmja e vendit tonë, e të dielën edhe Llapi do ta vulosë këtë gjë me fitoren e Shpejtim Bulliqit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat