Zemaj takohet me ambasadorin austriak, flasin për situatën epidemiologjike

Aktuale

Zemaj takohet me ambasadorin austriak, flasin për situatën epidemiologjike

Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 16:06
Foto nga takimi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger.

Gjatë këtij takimi ata kanë këmbyer informatat nga të dyja shtetet sa i përket situatës epidemiologjike, me theks të posaçëm përkushtimin e Qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë për menaxhimin e pandemisë COVID-19.

“Austria është shtet mik i Kosovës që në çdo kohë dhe sfidë është gjendur pranë nesh, sikurse edhe tash në kohë të pandemisë, me ndihmë e përkrahje të pa rezervë”.

“Mirëpresim bashkëpunimin dhe partneritetin e mëtejmë të Austrisë dhe të ambasadorit, z. Weidinger”

“Kosova dhe populli i saj janë të bekuar me gatishmërinë që kanë popujt dhe shtetet mike për të na ndihmuar në këtë kohë të vështirë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat