Haki Rugova: Istogu do ta kujtojë gjithmonë presidentin historik, Ibrahim Rugova

Aktuale

Haki Rugova: Istogu do ta kujtojë gjithmonë presidentin historik, Ibrahim Rugova

Më: 2 dhjetor 2020 Në ora: 20:31
Shtatorja e Dr.Ibrahim Rugovës në Istog

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova, ka thënë se sot në ditëlindjen e presidentit historik, Ibrahim Rugova, kanë përuruar në Istog shtatoren e tij.

Kryetari i Istogut me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se Rugova ishte rilindas, vizionar, udhërrëfyes dhe lider.

“Sot në ditën e lindjes, përuruam muzeun dhe shtatoren e themeluesit të shtetit të Kosovës, Presidentit historik, Dr. Ibrahim Rugova”.

“Presidenti Rugova ishte rilindas, vizionar, udhërrëfyes dhe lider. Presidenti Rugova ishte i papërsëritshëm me dije, guxim, vendosshmëri dhe urtësi”.

“Sot ai u kthye simbolikisht, i skalitur në bronz në qytetin e lindjes në Istog. Istogu do ta kujtojë gjithmonë dhe i është përjetësisht mirënjohës!”, ka shkruar Rugova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat