Dardan Islami: Ja kush do ta formoj Qeverinë, PDK-ja është në garë me AAK-në

Aktuale

Dardan Islami: Ja kush do ta formoj Qeverinë, PDK-ja është në garë me AAK-në

Nga: N.Sh Më: 13 janar 2021 Në ora: 16:22
Dardan Islami

Analisti Dardan Islami ka folur për formimin e Qeverisë pas zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Islami përmes një postimi në Facebook, thotë se Qeveria do të formohet nga LVV-ja.

Sipas tij, PDK-ja dhe AAK-ja janë në garë mes vete.

Ndërsa shton se, Kurti do ta merr njërën prej këtyre dy partive.

“PDK është në garë me AAK, tash kur po dihet  qartë se qeverinë do ta formoj VV! Ne na mbetet ta shohim se cilën nga këto dy parti do ta zgjedh Kurti për të bërë koalicion!?”, shkruan Islami në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat