Ja numri i deputetëve sipas sondazhit: VV-49, PDK-23 - kaq marrin LDK dhe AAK

Aktuale

Ja numri i deputetëve sipas sondazhit: VV-49, PDK-23 - kaq marrin LDK dhe AAK

Më: 22 janar 2021 Në ora: 23:55
Kuvendi i Kosovës, foto arkiv

Sondazhi i ri nga PIPOS, i cili po prezantohet në Rubikon të Klan Kosovës, ka përfshirë 1500 respodentë.

Sipas këtij sondazhi po del se VV-ja po prin me një përqindje prej 44.20, kurse PDK  del e dyta me 22.40%, derisa LDK mbetet e treta me 17.35%  derisa e katërta ka dalë, AAK me 7.15.

Derisa për shifrat e deputetëve që subjektet politike do të mund t'i fitonin në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Sipas sondazhit del se VV merr 49 deputetë, PDK, 23, LDK, 20, AAK, 8 dhe minoritet, 20.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat