Miftaraj: Me 14 shkurt mos votoni kandidatë me aktakuza për korrupsion

Aktuale

Miftaraj: Me 14 shkurt mos votoni kandidatë me aktakuza për korrupsion

Më: 12 shkurt 2021 Në ora: 23:36
Ehat Miftaraj

Ehat Miftaraj nga KDI ka kërkuar nga qytetarët që të mos i votojnë kandidatët me aktakuza.

“Me 14 shkurt mos votoni kandidat me aktakuza per korrupsion. Raporti i IKD lidhur me rastet e korrupsionit qe perfshin periudhen kohore 2008-2020, deshmon se mbi 90 perqind te personave te akuzuar per korrupsion jane burra, 10 perqind gra”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:      

Me 14 shkurt mos votoni kandidat me aktakuza per korrupsion.

Raporti i IKD lidhur me rastet e korrupsionit qe perfshin periudhen kohore 2008-2020, deshmon se mbi 90 perqind te personave te akuzuar per korrupsion jane burra, 10 perqind gra.

Grate jane me pak te ekspozuara te shkelin besimin e qytetareve!

Mos votoni as grate e as burrat qe rrejne dhe i shkelin parimet çdo pale zgjedhje.

IKD me 14 shkurt 2021 ka te akredituar 51 vezhgues ne monitorim te institucioneve te sigurise dhe drejtesise ne mbrojtje te votes se lire.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat