Grenell vazhdon deklaratat kundër Kurtit, ja çfarë shkruan sot

Aktuale

Grenell vazhdon deklaratat kundër Kurtit, ja çfarë shkruan sot

Nga: D.RR Më: 3 mars 2021 Në ora: 15:08
Richard Grenell dhe Albin Kurti

Ish i dërguari special i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka shkruar sot sërish për kryeministrin e Kosovës në ardhje, Albin Kurtin.

Richard Grenell ka shkruar se Albin Kurti ka qenë kundër çdo presidenti amerikan dhe kundër çdo administrate dhe se ai sërish do të jetë anti-Amerikë dhe kundër presidentit aktual Joe Biden.

“Albin Kurti ka qenë kundër Bill Clintonit në Rambujë. Kurti ishte kundër George Bushit në Vienë. Kurti ishte kundër Barack Obamës dhe Joe Biden në demarkacionin. Kurti ishte kundër Donald Trumpit për Normalizimin Ekonomik. Ai do të jetë sërish kundër Joe Biden. Ai është me të vërtetë kundër Amerikës”, ka shkruar Grenell në Twitter.

Edhe dje, Grenell kishte shkruar kundër Kurtit në Twtitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat