“Albin Kurti si bartës i listës e kandidat për kryeministër, grumbulloi 438 mijë e 334 vota”

Aktuale

“Albin Kurti si bartës i listës e kandidat për kryeministër, grumbulloi 438 mijë e 334 vota”

Nga: A.SH Më: 4 mars 2021 Në ora: 13:44
Albin Kurti

Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht doli fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Zyrtari i VV-së, Arlind Manxhuka përmes një shkrimi në Facebook, ka shkruar se Albin Kurti ka arritur që si bartës liste e kandidat për kryeministër nga LV të grumbullojë hiç më pak se 438 mijë e 334 vota.

Postimi në Facebook:

Albin Kurti, politikani që dëshmoi se me aktivizëm e sakrificë, pa nënshtrim e pa pasurim, se me dinjitet dhe pa devijuar mund të fitohet, ka arritur që si bartës liste e kandidat për kryeministër nga LV të grumbullojë hiç më pak se 438 mijë e 334 vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat