NISMA nuk e kaloi pragun, ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj

Aktuale

NISMA nuk e kaloi pragun, ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj

Më: 4 mars 2021 Në ora: 13:48
Fatmir Limaj

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt, nuk ka arritur ta kalojë pragun zgjedhor, për t’u bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Partia e Limajt mori vetëm 21 mijë e 998 vota, apo 2.50 për qind, duke mos arritur kështu ta kalojë pragun zgjedhor.

Më i votuari në NISMA ishte kreu i partisë dhe bartësi i listës, Fatmir Limaj.

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Limaj ka marrë 17 mijë e 703 vota, derisa bashkëpartiakët e tij kanë dukshëm më pak vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat