Mori mbi 300 mijë vota, flet Vjosa Osmani

Aktuale

Mori mbi 300 mijë vota, flet Vjosa Osmani

Nga: N.Sh Më: 4 mars 2021 Në ora: 20:14
Vjosa Osmani

Kandidatja për deputete, Vjosa Osmani e cila mbi 300 mijë vota ka falënderuar të gjithë votuesit që e përkrahën atë dhe Lëvizjen Vetëvendosje.

Osmani përmes një postimi në Facebook, thotë se kjo fitore historike i takon qytetarëve të Republikës së Kosovës.

Ajo shkruan se, nuk ka fjalë që mund ta përshkruan ndjenjën e thellë të mirënjohjes.

Ajo thotë se nuk ka asgjë më të shenjtë e asnjë përgjegjësi më të rëndësishme sesa ky besim i marrë.

Postimi i plotë:

Kur bashkojmë forcat për vendin tonë të dashur e nuk ndahemi nga e drejta, qytetarët e Kosovës gjithnjë e vulosin këtë me besim. Sado e vështirë e me pengesa që ishte kjo rrugë, ju kurrë nuk na latë vetëm.

Ishit e mbeteni fuqia jonë më e madhe, ata që na dhatë vullnet në kohë jo të lehta, e entuziazëm e shtytje përpara në kohë të mira. Nuk ka fjalë që mund ta përshkruajnë ndjenjën e thellë të mirënjohjes për besimin tuaj, prandaj FALEMINDERIT pafundësisht të gjithë 438 mijë e 334 votuesve të listës sonë të referendumit. Zëri juaj kumboi fuqishëm si kurrë më parë.

Nuk ka asgjë më të shenjtë e asnjë përgjegjësi më të rëndësishme se sa ky besim i marrë nga secili prej jush, prandaj do të punojmë që ta kthejmë atë në interes e zhvillim të vendit duke i përfaqësuar të gjithë qytetarët tanë pa dallim. Besimi juaj do të jetë udhërrëfyesi ynë në këtë drejtim.

Kjo fitore historike, prandaj, më së shumti e mbi të gjitha i takon qytetarëve të Republikës sonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat