Arrestimet e mëdha nga Policia/ Paralajmërimi i ekspertit të sigurisë për oligarkët: Mos të jenë të qetë, kjo do t’ju ndodhë!

Aktuale

Arrestimet e mëdha nga Policia/ Paralajmërimi i ekspertit të sigurisë për oligarkët: Mos të jenë të qetë, kjo do t’ju ndodhë!

Nga: N.Sh Më: 6 mars 2021 Në ora: 09:31
Policia e Kosovës

Profesori i Shkencave të Sigurisë, Avni Islami, përmes një postimi në Facebook, është shprehur në lidhje me aksionin e shtetit të Kosovës, konkretisht Policisë e cila arrestoi këto ditë disa zyrtarë policorë dhe zyrtarë të shtetit.

Islami thotë se, kur shteti ka vullnet mund të luftoj krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Sipas tij, edhe pas këtyre arrestimeve që ndodhën këto ditë, është akoma larg që të arrestoj oligarkët.

Megjithatë, eksperti i sigurisë shton se as ata të mos jenë të qetë, pasi që lufta e shtetit ndaj tyre duhet të vazhdoj.

“Krimit dhe Korrupsionit duhet ti prehen së pari rrënjët, trupi dhe në fund edhe koka. Javët që lamë pas, u pa se kur shteti ka vullnet dhe donë, mund ta luftoj krimin e organizuar dhe korrupsionin. Arrestoi zyrtarë policorë dhe zyrtarë të lartë shtetëror. Larg është deri të Oligarkët, por as ata të mos janë të qetë. Lufta e shtetit duhet të vazhdoj...”, shkruan Avni Islami

Krimit dhe Korrupsionit duhet ti prehen së pari rrënjët, trupi dhe në fund edhe koka. Javët që lamë pas, u pa se...

Posted by Avni Islami on Saturday, 6 Mars 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat