Vlora Çitaku befason me fjalët për zëvendësuesin e saj në ambasadën e SHBA-së

Aktuale

Vlora Çitaku befason me fjalët për zëvendësuesin e saj në ambasadën e SHBA-së

Nga: A.Morina Më: 6 mars 2021 Në ora: 18:02
Vlora Çitaku

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), Vlora Çitaku ka uruar ambsadorin e ri në SHBA, Valdet Sadikun.

Çitaku tregoi se me Sadikun kishte pasur kënaqësi të bashkëpunoj edhe më parë.

“Për të gjithë shokët dhe kolegët në Uashington DC. Po ua prezantoj ambasadorin Valdet Sadiku që do të marrë detyrën në ambasadën e Kosovës në ShBA”, shkroi Çitaku në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Për të gjithë shokët dhe kolegët në Uashington DC. Po ua prezantoj ambasadorin Valdet Sadiku që do të marrë detyrën në ambasadën e Kosovës në ShBA. Kam pasur kënaqësinë të punojë me Valdetin në kapacitete të ndryshme dhe në rendin e parë për dedikimin dhe profesionalizmin e tij. Mezi pres ta shoh suksesin e tij në këtë detyrë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat