Dallaveret me vota, deputetja më e votuar e LDK-së kërkon rinumërim nga KQZ-ja

Aktuale

Dallaveret me vota, deputetja më e votuar e LDK-së kërkon rinumërim nga KQZ-ja

Nga: A.M. Më: 7 mars 2021 Në ora: 12:49
Hykmete Bajrami

Ajo është deputetja më e votuar e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në zgjedhjet e mbajtura më 14 shkurt.

Por, Hykmete Bajrami ka një kërkesë për Komisionin Qendror Zgjedhor.

Bajrami po kërkon që të bëhet rinumërimi i votave.

Bile, Bajrami në postimin e saj në Facebook, shkruan se rinumërimi duhet të bëhet nën vëzhgim e kamerave dhe të transmetohet në televizionet nacionale.

Postimi i plotë:

KQZ-ja të marrë vendim për rinumërim të secilës kuti nën vëzhgim të kamerave, në transmetim live në televizionet nacionale.

Nëse nuk bëhet për kandidatët, duhet të bëhet për qytetarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat