Miftaraj: Votat për Hoxhiqin duhet të anulohen edhe në pesë komuna tjera

Aktuale

Miftaraj: Votat për Hoxhiqin duhet të anulohen edhe në pesë komuna tjera

Më: 8 mars 2021 Në ora: 23:52
Ehat Miftaraj

Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka thënë se janë duke përgatitur ankesën për Gjykatën Supreme edhe për partinë e Duda Baljes dhe për atë të Veton Berishës.

Ai ka thënë se tek Partia Liberale Egjiptiane ka një lëshim teknik nga ana e PZAP-së me mos anulimin edhe të pesë vendvotimeve tjera.

Miftaraj ka thënë se me një ankesë në Supreme ky gabim mund të riparohet.

Kjo nënkupton se edhe pse ankesën e tonë e ka vërtetuar në tersi në rastin e anulimit të votave të lokaliteteve serbe, PZAP ka harruar që në 5 vendvotime në Graçanicë janë së paku 2 mijë vota që duhet të anulohen. PZAP ka jep arsyetimin në bazë të ankesës tonë në të gjitha pjesët që duhet të anulohen si duket në këtë pjesë e ka harruar, e shoh më shumë si gabim teknik i cili me ankesë në Supreme, mund të riparohet dhe të vendosë në pajtim me vendimin që ka marrë PZAP”, ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat