Lutfi Haziri merr mbështetje nga ish-ministri i Shëndetësisë: I pranueshëm për partner dhe miq

Aktuale

Lutfi Haziri merr mbështetje nga ish-ministri i Shëndetësisë: I pranueshëm për partner dhe miq

Më: 9 mars 2021 Në ora: 08:12
Lutfi Haziri

Ish-minisri i Sëndetësisë nga LDK, Imet Rrahmani ka mbështetur kandidaturën e Lutfi Hazirit për të parin e kësaj partie.

Rrahmani i cili vjen nga Gjilani, komunë të cilën e udhëheqë Haziri thotë se ky i fundit është i pranueshëm për partner dhe miq, e se është rugovian fund e krye.

Postimi i tij i plotë:

Luta, njohës i shpirtit të partisë, me përvojë që pak kush mund të krahasohet me te, njeri i betejave politike të rënda dhe fitoreve të mëdha, protagonist i shumë proceseve shtetformuese, njeri i kompromiseve dhe marëveshjeve demokratike të domosdoshme, i pranueshëm për partner dhe miq, rugovian fund e krye.
Urime Kryetar! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat