Kosova dhe Izraeli bashkërendojnë përpjekjet për vaksinat

Aktuale

Kosova dhe Izraeli bashkërendojnë përpjekjet për vaksinat

Më: 17 mars 2021 Në ora: 12:11
Foto ilustrim

Ambasada e Kosovës në Izrael, në koordinim me Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ka organizuar një takim virtual mes Ministrit të Shëndetësisë në detyrë të Kosovës ,Armend Zemaj dhe Ministrit të Shëndetësisë së Izraelit, Yuli Edelstein.

Ky takim është organizuar për të diskutuar rreth ndihmës së Izraelit në sigurimin e vaksinave anti COVID për popullin e Kosovës.

Izraeli ka shprehur gatishmërinë që të shterojë të gjitha mundësitë, për ta ndihmuar Kosovën në sigurimin e dozave të nevojshme.

Takimi do të mbahet sot në ora 16:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat