Ky emër i LDK-së shpreh ambicien për të kandiduar për kryetar të Prishtinës

Aktuale

Ky emër i LDK-së shpreh ambicien për të kandiduar për kryetar të Prishtinës

Më: 17 mars 2021 Në ora: 22:09
LDK

Lumir Abdixhiku tashmë është deklaruar publikisht se nuk do të jetë kandidat i LDK-së për kryetar të Prishtinës, duke lëshuar rrugë për kandidatët tjerë.

Frashër Demaj thotë se pesë degët e Prishtinës do të vendosin se kush do të jetë kandidati i LDK-së për kryeqytetin.

Ndërkohë Vehbi Kajtazi i pranishëm në “Debat Plus”, thotë se Vlora Dumoshi ka shprehur ambicien për të garuar për kryeqytetin.

“Më shënoi Vlora Dumoshi. Tha se jam e gatshme të garojë për kryetare të Prishtinës”, deklaroi Kajtazi.

Frashër Demaj ka reaguar duke thënë se “Vlora Dumoshi është e Degës së IV dhe pse të mos jetë një kandidate e mundshme”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat