Ky është zv.ministri i parë në Ministrinë e Mbrojtjes

Aktuale

Ky është zv.ministri i parë në Ministrinë e Mbrojtjes

Më: 24 mars 2021 Në ora: 14:04
Foto ilustruese

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka caktuar Enver Dugollin, zëvendësministër në Ministrinë e Mbrojtjes.

Media ka siguruar këtë vendim, që është marrë gjatë ditës së djeshme.

Në Qeverinë Kurti 2, Ministrinë e Mbrojtjes do ta udhëheqë Armend Mehaj.

Në vendim thuhet e zëvendësministri emërohet për mbështetjen e Ministrit të Ministrisë së Mbrojtjes dhe është përgjegjës për emnaxhimin e aktiviteteve në fushat e përcaktuara nga ministry, si dhe për zëvendësimin e ministrit kur ai mungo nose kur nuk është në gjendje të kryejë detyrën e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat