Vendimi i ri: Në këto raste s’keni nevojë të mbani maskën

Aktuale

Vendimi i ri: Në këto raste s’keni nevojë të mbani maskën

Më: 5 prill 2021 Në ora: 15:39
Foto ilustrim

Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendimin e ri lidhur me masat kundër Covid-19.

Bartja e maskës vazhdon të mbetet obligative, përjashtim në disa raste.

Në pikën 11 të këtij vendimi tregohet qartë se për cilat raste bëhet fjalë.

-Gjatë ngasjes së automjetit vetëm apo me anëtarët e ngushtë të familjes;

-Gjatë vrapit dhe çiklimit;

-Gjatë ecjeve jashtë zonave të banuara dhe jo në grupe me më shumë se 4 persona të të njëjtës familje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat