Mbi 13 mijë persona u nisën drejt Shqipërisë

Aktuale

Mbi 13 mijë persona u nisën drejt Shqipërisë

Më: 10 prill 2021 Në ora: 00:42
Foto ilustruese

Mbi 13 mijë persona kanë kaluar kufirin Vërmicë-Morinë, këtë të premte. Kurse gjatë orëve të vona mbrëmjes nuk ka pasë fluks të madh të qytetarëve siç kishte ditën.

Arsyeja më e madhe e shkuarjes drejt Shqipërisë ishin masat kufizuese që janë vendosur në Kosovë.

Qytetarët deklaruan se ata janë duke shkuar në shtetin fqinj pasi munden të frekuentojnë kafenetë dhe restorante, pasi në Kosovë janë të mbyllura.

Për më shumë detaje shikoni videon më poshtë:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat